Tipy na dovolenouInspirace místy pro trávení dovolené


Tipy a nápady, kam zajet na dovolenou. Inspirace místy, kde je možné strávit letošní zimní nebo letní odpočinek a přitom zažít něco jiného, než na tradičních místech dovolené, které už znáte.

Keňa

Brazílie

Maďarsko

Kypr

Portugalsko

Rakousko

Srí Lanka

Bulharsko

Slovensko

Mexiko

Brazílie

Rio de JaneiroKrásnou dovolenou plnou pestrých vjemů, zážitků a hudebního rytmu lze zažít v Barazílii. Brazislké festivaly a oslavy všeho druhu jsou proslulé svou rozzářenou atmosférou a tanečním rytmem. Právě kvůli nim jezdí do země velké množství turistů. Nejznámějším z nich je karneval v Rio de Janeiro. Po dobu dovolené si užijete i místní kvalitní a čerstvé kávy.

Brazílie - karnevalBrazílie je 5. nejrozlehlejší zemí světa (po Rusku, Kanadě, USA, Číně). Ale je to země s pulsujícím životem, zejména v rytmu samby. Oslní Vás nejen přírodní krásy a historie, ale i kultura. Temperamentní a pestrá.

Dalším lákadlem na této dovolené budou zajisté krásné bílé pláže - opět označované za jedny z nejkrásnějších na světě. Vyhlášená je např. pláž Ipanema nebo známá Copacabana s širokou promenádou vedoucí kolem této pláže.

Brazílie - vodopády IguacuNajdete zde však i mnoho přírodních rezervací s exotickou faunou a florou. Za vidění rozhodně stojí také ptačí park Parque das Aves a vodopády Iguaçu. Dále deštné pralesy - zejm. prales Tijuca (je zároveň největším „městským lesem“ na světě). Pro jeho procestování můžete využít pozemní lanovku. Lanovkou se dostanete i na horu s názvem Cukrové homole (Sugar Loaf). Z ní se Vám naskytne výtečný pohled na město. Rio de Janeiro - často označované za nejkásnější město světa - zde uvidíte vysloveně z ptačí perspektivy.

Pokud jde o výlety za poznáním, určitě nevynechejte město Petrópolis a jeho Císařské muzeum - obsahující velkou sbírku pokladů, starožitností a klenotů, včetně těch korunovačních.