Tipy na dovolenouInspirace místy pro trávení dovolené


Tipy a nápady, kam zajet na dovolenou. Inspirace místy, kde je možné strávit letošní zimní nebo letní odpočinek a přitom zažít něco jiného, než na tradičních místech dovolené, které už znáte.

Keňa

Brazílie

Maďarsko

Kypr

Portugalsko

Rakousko

Srí Lanka

Bulharsko

Slovensko

Mexiko

Bulharsko

pohoří RodopyDalším tipem je dovolená v Bulharsku. Bulharsko je zemí hor, krásného a čistého moře a dobrého podnebí, která se nachází na Balkánském poloostrově. Naleznete zde Karpaty, které jsou také hranicí s Rumunskem, pohořím Rile, kde se i nachází nejvyšší hora Bulharska - Musala (2925 m) a největší řeku země Dunaj, která směřuje do Černého moře.

Černé mořePrávě oblast Černého moře je vedle hlavního města Sofie nejrozvinutější oblastí Bulharska, a to díky četným přímořským letoviskům a cestovnímu ruchu. V letoviscích si kromě moře můžete užít i tamní noční život s bary a diskotékami. Můžete navštívit letoviska Sazopol, Slunečné pobřeží, Varna, Nesebar nebo známé Zlaté písky. V zimě jsou v Bulharsku velice oblíbená lyžařská střediska Bansko v Pirinu, Borovec v Rile a Pamporovo v lesnatém pohoří Rodopy. Národní park Pirin je zařazen do světového dědictví Unesco.

Katedrála svatého Alexandra NěvskéhoV zemi najdete velké množství pravoslavných kostelů i středověkých měst. Z památek můžete navštívit například Rilský klášter, který je největší a neznámější, Bojanský kostel, který leží na samém okraji hlavního města Sofie, skalní kostely v Ivanovu nebo katedrálu svatého Alexandra Něvského. Z měst lze doporučit například Plovdiv, kde se lze setkat s mnoho pozůstatky římské kultury – naleznete tam jak starovylé divadlo, tak akvadukt, odeon, stadion nebo různé archeologické vykopávky. Archeologických vykopávek najdeme obecně v Bulharsku mnoho díky tomu, že země má za sebou dlouhou a pestrou historii a kulturu - osídleno bylo území Bulharska již od pravěku.

Pokud máte rádi písečné pláže, tradiční obchody, početné památky, zelené kopce a skvělou večerní zábavu, Bulharsko je pro tohle jako stvořené!