Tipy na dovolenouInspirace místy pro trávení dovolené


Tipy a nápady, kam zajet na dovolenou. Inspirace místy, kde je možné strávit letošní zimní nebo letní odpočinek a přitom zažít něco jiného, než na tradičních místech dovolené, které už znáte.

Keňa

Brazílie

Maďarsko

Kypr

Portugalsko

Rakousko

Srí Lanka

Bulharsko

Slovensko

Mexiko

Mexiko

PopocatépetlMexiko je s rozlohou 1 972 550 kilometrů čtverečních jedním z největších států na světě. Také etnicky je velmi různorodé – v obyvatelstvu jsou zástupci od původních domorodých kmenů až po evropské přistěhovalce. Mexiko je souhrnem 31 suverénních států, každý stát má svou vlastní ústavu a soudy.

Pro návštěvníka je velkou příležitostí. Nabízí mnoho svou pestrostí - každý si najde to své: pláže, jídlo, nákupy, hory, památky...

Pláže

TulumProtože je Mexiko z velké části obklopeno moři a oceány, najdeme tu nesčetné množství pláží. Na těchto plážích můžete jen tak relaxovat, nebo se zapojit do různých aktivit - jízd na vodním skútru, plážový volejball apod. Nejznámější pláže v Mexiku jsou Cancún, Puerto Vallarta a Cabo San Lucas.

Města a letoviska

AcapulcoNejoblíbenější a velmi známou turistickou destinací Mexika je Acapulco. Acapulco je místem, kam často jezdí hollywoodské hvězdy a milionáři, ale také studenti na jarní prázdniny. Toto turistické letovisko se také hodně specializuje na potápění. Ovšem míst k potápění najdeme v Mexiku dost i v jiných oblastech a to i spolu s možností půjčit si kompletní výbavu na potápění a zaplatit si instruktora.

Dále nabízí Mexiko řadu zajímavých míst k návštěvě a poznání. Guanajuato je například horské městečko, které bylo založeno roku 1554 a dýchá z něj historie. Těžilo se zde stříbro, a tak není pochyb, že se jedná o bohaté město, kde proto také najdete typické mexické domy – haciendy.

Mexico City (Ciudad de México) je nejen hlavní město země a sídlo vlády, ale také jedna z nejpopulárnějších destinací v zemi, a to díky spoustě světových muzeí, galerií a dalším zajímavostem. Historické centrum města je zahrnuto do seznamu UNESCO. Z města máte také skvělý výhled na sopečné hory Popocatépetl a Iztaccíhuatl (každá přes 5000 m vysoká).

Starobylé kultury

PelannqueDalším lákadlem Mexika jsou pozůstatky starobylýchch kultur jako byly Mayové nebo Toltékové. Zejména jejich dochované stavby sloužící k náboženským rituálům.

Chichén Itzá

Toto mayské město se nachází poblíž proslulé pláže Cancún a nachází se zde řada památek zahrnutých do seznamu UNESCO – například El Castillo (známý také jako pyramida Kukulkan) a Caracol (observatoř, díky které Mayové určovali přesné datum).

Mexické kaňony

V oblasti známé jako Sierra Madre Occidental se rozkládají obrovské kaňony, které jsou lákadlem pro mnoho turistů. Nejnavštěvovanější z kaňonů je Copper Canyon, který je dokonce hlubší než americký Grand Canyon.