Tipy na dovolenouInspirace místy pro trávení dovolené


Tipy a nápady, kam zajet na dovolenou. Inspirace místy, kde je možné strávit letošní zimní nebo letní odpočinek a přitom zažít něco jiného, než na tradičních místech dovolené, které už znáte.

Keňa

Brazílie

Maďarsko

Kypr

Portugalsko

Rakousko

Srí Lanka

Bulharsko

Slovensko

Mexiko

Portugalsko

Most Vasco da GamyDalším tipem na dovolenou je Portugalsko s řadou krásných přírodních i kulturních skvostů. Portugalsko leží na Pyrenejském poloostrově a jeho jediným sousedem je Španělsko. Jedná se o pobřežní stát – z celé západní strany ho omývá Atlantický oceán. K Portugalsku také náleží ostrovy Azory a Madeira

Lisabon

Belémská věžHlavním městem Portugalska je Lisabon. Díky zemětřesení a následným vlnám tsunami (v roce 1755) se ale příliš památek nezachovalo. Jmenovat můžeme klášter sv. Jeronýma, který je součástí kulturního dědictví UNESCO. Klášter byl postaven na oslavu objevení cesty do Indie cestovatelem Vasco da Gamou. Další památkou ze seznamu UNESCO je Belémská věž ze 16. století. Jedná se o obranou věž, která se stala symbolem Lisabonu.

Oceánium v LisabonuLisabon má kromě kulturních památek i několik evropských prvenství, která jsou turisticky atraktivní. V Lisabonu najdete například největší oceánium Evropy. A stejně tak drží Portugalsko prvenství v podobě nejdelšího mostu Evropy, který se klene přes řeku Tejo a má délku neuvěřitelných 17 km.

Další tipy na zajímavá města:

Aveira

Městečko Aveira je nazýváno Benátkami Portugalska – barevné gondoly, historické památky a nádherné pláže.

Sintra

Palácio Nacional da PenaMěsto Sintra je známé zejména královskými paláci, které se v něm nachází. Příkladem je Palácio Nacional de Sintra, který byl až do 19. století sídlem královské rodiny. Další palác Palácio Nacional da Pena je postaven v romantickém stylu a žlutá omítka na hlavní věži je původní.

Královský palác - interiérTento nádherný palác je také dodnes využíván při státnických událostech prezidentem Portugalska. Mezi další paláce patří Monserrate, Quinta da Regaleira či Maurský hrad. To vše v jednom městě.

Braga

Pokud je Aveira Benátkami Portugalska, pak Braga je díky největší koncentraci kostelů Římem Portugalska. Mezi zajímavosti města tak patří katedrála Sé – což jsou pozůstatky hradu ze 12. století. V areálu je také množství kaplí, kapliček a krásných zahrad.

Porto

Město Porto se proslavilo výrobou portského vína. Jinak je to přístavní město, s rušným životem. Nachází se zde také známá pěší zóna Ribeira.

Azenhas do mar

Azenhas do MarMalé město s neuvěřitelným zasazením do krajiny. Situováno je na kraji útesu. Nachází se v provincii kolem města Sintra (provincie nese taktéž název Sintra). V okolí se také nachází řada krásných pláží.

Bom Jesus do Monte

V tomto městečku se nachází kostel Bom Monte, který je poutním místem. Do kostela se dostanete po schodišti dlouhém přes 110 metrů.

Coimbra

Coimbra je třetí největší město Portugalska. Najdeme zde nejstarší univerzitu Portugalska, dva kláštery klarisek, dvě katedrály a mnoho parků.