Tipy na dovolenouInspirace místy pro trávení dovolené


Tipy a nápady, kam zajet na dovolenou. Inspirace místy, kde je možné strávit letošní zimní nebo letní odpočinek a přitom zažít něco jiného, než na tradičních místech dovolené, které už znáte.

Keňa

Brazílie

Maďarsko

Kypr

Portugalsko

Rakousko

Srí Lanka

Bulharsko

Slovensko

Mexiko

Rakousko

Státní opera ve VídniRakousko je známé svojí rozmanitou krajinou, vysokou úrovní služeb a rozsáhlými vysokohorskými terény. Největší návštěvnost získala svojí historickou krásou především Vídeň a Salzburg. Velmi oblíbená jsou ivšak i horská střediska Solná komora, Innsbruck nebo Zell am See.

Salzburg v nociPro Rakousko jsou charakteristické vedle hor i krásná jezera. Mezi turisticky nejatraktivnější patří především Kurantská jezera, Korutan a Mondsee.

Turisté se především zaměřují na památky jako je Štýrský Hradec (Graz), který je už po staletí známý věží s hodinami, zbrojnicí Zeughaus a také uličkami, které hrají uměním a kulturou. Solná komora je oblíbená, díky svým dřevěným ornamentům a pocitu starobylosti a útulnosti mnoha tamních ubytovacích zařízení.

AlpyJste-li návštěvníky hradů a zámků, tak si také určitě nenechte ujít zámek Schönbrunn ve Vídni i s jeho výstavními zahradami. Tento zámek sloužil jako letní rezidence rakouským císařům a dnes v jeho areálu naleznete i zoologickou zahradu.

Její návštěvu byste si neměli nechat ujít proto, že se jedná o nejstarší ZOO na světě. Dnes už je v ní téměř vše v moderním hávu, ovšem její prvenství a obrovská tradice jsou nesporné. Tato zahrada vznikla zprvu jako expozice vzácných zvířat a zřídil ji v r. 1752 císař František I.

Turistické centrum Seefeld v TyrolskuV počátcích byla přístupná jen členům císařské rodiny, ale od r. 1778 byla umožňována návštěva i všem „slušně oblečeným lidem“. Ze soukromé expozice se postupně stávala zoologická zahrada, jak ji známě dnes.

Dovolená v Rakousku nabízí mnoho zážitků pro celou rodinu. Snoubí se tu historie s nádhernými přírodními scenériemi. Obojí je příslibem příjemného a zajímavého odpočinku. Horský terén navíc dělá z Rakouska vyhledávaný cíl lyžařů.