Tipy na dovolenouInspirace místy pro trávení dovolené


Tipy a nápady, kam zajet na dovolenou. Inspirace místy, kde je možné strávit letošní zimní nebo letní odpočinek a přitom zažít něco jiného, než na tradičních místech dovolené, které už znáte.

Keňa

Brazílie

Maďarsko

Kypr

Bulharsko

Španělsko

Rakousko

Srí Lanka

Portugalsko

Slovensko

MexikoŠpanělsko

Španělsko si můžete oblíbit pro příjemné podnebí, svůdné flamengo, jídlo i typickou architekturu.

Hory

El Moncayo - SoriaŠpanělsko je po Švýcarsku nejvíce hornatým státem v Evropě. Pyrenejské pohoří tvoří přirozenou hranici mezi Španělskem a Francií, část Pyrenejí patří do seznamu UNESCO.

Montserrat Mountain neboli v překladu rozeklané hory obsahují skalní útvary, které se táhnou do nebe. Hora Montserrat má posvátný význam – nachází se na ní klášter, který je cílem mnoha poutníků.

Sierra Nevada leží na jihovýchodě Španělska a je oblíbená lyžaři a vyznavači zimních sportů.

Ostrovy

Fuerte VenturaSoučástí Španělska jsou také Baleáry ve Středozemním moři, Kanárské ostrovy v Atlantském oceánu a mnoho ostrůvků v Gibraltaru, známé jako plazas de soberanía (neboli suverénní ostrovy). Patří mezi ně například Chafarinas a Alhucemas.

Největšími a nejznámějšími ostrovy Španělska jsou, nicméně, Tenerife, Mallorka, Kanárské ostrovy, Lanzarove, Ibiza, Fuerteventura, La Palma a další.

Města

Nerja - AndalusieHlavní město Madrid nabízí památky, umění, kulturu i noční život. Například Palacio Real, zámek, který nechal vybudovat bohatý arabský emír a který je desetkrát větší než Buckinghamský palác. Španělský král používá tento zámek jen pro reprezentační účely. Na náměstí Madridu je Plaza de Espaňa, kde najdeme pomník Miguela de Cervantése. Španělsko se může pochlubit také skvělým fotbalem – sídlí zde dva známé fotbalové týmy (Real Madrid a Atlético Madrid).

V Barceloně můžete obdivovat chrám Sagrada Família, což je symbol města. Sídlí zde světově známý fotbalový tým FC Barcelona.

Sevilla, romantické hlavní město Andalusie je směsí mnoha kultur

Španělsko leží na jihozápadě Evropy obklopené Středozemním mořem a Atlantským oceánem. Od Afriky je odděleno Gibraltarským průlivem. O slunný Pyrenejský poloostrov se dělí pouze s Portugalskem.