Tipy na dovolenouInspirace místy pro trávení dovolené


Tipy a nápady, kam zajet na dovolenou. Inspirace místy, kde je možné strávit letošní zimní nebo letní odpočinek a přitom zažít něco jiného, než na tradičních místech dovolené, které už znáte.

Keňa

Brazílie

Maďarsko

Kypr

Portugalsko

Rakousko

Srí Lanka

Bulharsko

Slovensko

Mexiko

Srí Lanka

Srí Lanka - plantážDalší tip na dovolenou je Srí lanka, ostrov plný růžových polí, čajových plantáží a vrcholků hor.

Srí Lanka - opiceOstrov je plný přírodních krás i krásy propracovaných výzdob v hinduistických a buddhistických chrámech. Můžete zde navštívit parky plné pestrých květin, korálové útesy lemující pobřeží nebo relaxovat ve vlnách Indického oceánu.

Srí Lanka - chrámDoporučit je možné k návštěvě je poslední královské město Kandy, které leží v zalesněném svahu hor. Nedaleko města se nachází jezero Kandy, na jehož severní straně byl postaven Chrám Buddhova zubu. Dále je k vidění Sigiriya - fascinující skalní masiv s rozlehlou plošinou, která zahrnuje terasovité a vodní zahrady. Masiv je plný jeskynních a skalních převisů, zdobený po staletí lidskými malbami.

Srí LankaSrí lanka má také překrásné pláže. Ve vnitrozemí si naopak můžete bohatou historii ostrova např. návštěvami tzv. kulturního trojúhelníku, který je označován za oblast přibližně ve středu země a bývala to města králů.

Tento ostrov je plný krás a rozhodně nic nepokazíte tím, když budete chtít vidět jeho rozmanitou přírodu a památky na vlastní oči.